لیفت باسن برزیلی BBL

لیفت باسن برزیلی چیست؟

لیفت باسن برزیلی یک روند انتقال چربی تخصصی است که بدون عمل پروتز و تعبیه پروتز اندازه و شکل باسن را بهبود می­بخشد. چربی اضافی به روش لیپوساکشن از نواحی شکم ، پهلو ، پشت ، داخل ، خارج ران ها و بازو ها برداشته و بخشی از آن به باسن انتقال داده می­شود.

یک جراح پلاستیک ماهر می­تواند با عمل جراحی لیفت باسن برزیلی نسبت نواحی تحتانی بدن را بهبود بخشد و با نتیجه پایدار آن (تا سالیان) به بیمار در جهت کاهش چربی در «نواحی موردنظر» و افزایش حجم باسن کمک کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روش که روز به روز به میزان محبوبیت آن افزوده می­شود، به ادامه مطلب مراجعه نمایید:

 • علت نیاز به لیفت باسن برزیلی چیست؟
 • آیا من کاندید خوبی برای انجام این عمل هستم؟
 • مقایسه لیفت باسن برزیلی با پروتز های باسنی
 • انتخاب جراح زیبایی
 • عوامل مؤثر بر جراحی لیفت باسن برزیلی کدامند؟
 • دوره بهبودی چگونه است؟
 • روند زندگی پس از جراحی لیفت باسن برزیلی

علت نیاز به لیفت باسن برزیلی چیست؟

شکل و اندازه باسن افراد به شدت از ژنتیک آن­ها تأثیر می­پذیرد. هم ساختار اسکلتی و هم نحوه عملکرد بدن شما در ذخیره چربی بر ظاهر اندام­های تحتانی تأثیر می­گذارد. ورزش و رعایت رژیم غذایی سالم به شما در داشتن بدنی با وزن مطلوب و عضلات قوی کمک می­کند؛ با این حال، بسیاری از بیماران با وجود سبک زندگی سالم از باسن صاف و بدون شکل خود راضی نیستند.

جراحی لیفت باسن برزیلی با شکل دهی به باسن و نواحی مجاور مانند اندام­های تحتانی، کمر و ران­ها در راستای غلبه بر آثار ژنتیک فردی به شما کمک می­کند. شما می­توانید با هر یک از اهداف زیر در جهت عمل لیفت باسن برزیلی اقدام کنید:

 • بهبود شکل منحنی ناحیه تحتانی بدن خود
 • کاهش تجمع چربی در کشاله ران، ران­ها یا شکم و افزایش حجم باسن
 • تلاش برای پوشیدن لباس­های کاملا اندازه و داشتن ظاهری جذابتر
 • جوان سازی و ایجاد حالتی زیبا و خوشایند در باسن صاف
 • بهبود توازن میان حجم اندام­های فوقانی و تحتانی و در نتیجه بهبود نسبت میان اندام­ها

آیا من کاندید خوبی برای انجام لیفت باسن برزیلی هستم؟

لیفت باسن برزیلی یک گزینه عالی برای بهبود شکل و اندازه باسن است. با این حال، برخی بیماران به عنوان گزینه­های بهتری برای استفاده از این رویه درمانی مطرح می­شوند. افزون بر این، داشتن انتظارات واقع­بینانه از جراحی، دوره بهبودی و نتایج عمل یک نکته کلیدی است. به طورکلی، در صورتی که شما با موارد زیر موافق باشید، احتمالا برای انجام عمل لیفت باسن برزیلی کاندید مناسبی خواهید بود:

 • به دنبال افزایش باسن بدون استفاده از پروتز باسنی هستید.
 • پوست شما در ناحیه کشاله ران و باسن قوی است.
 • در سایر نواحی بدن شما ذخیره چربی کافی برای برداشت و تزریق درون باسن وجود دارد.
 • اشتیاق کافی دارید و قادرید به مدت چند هفته از نشستن مستقیم روی باسن خود پرهیز کنید.

لیفت باسن برزیلی بر خلاف اسم خود یک روش لیفتینگ سنتی نیست و باعث شل شدن پوست باسن نمی­شود. اگر شما از افتادگی شدید پوست در ناحیه باسن یا ران رنج می­برید، احتمالا برای شما عمل جراحی لیفت ران و باسن گزینه مناسب­تری خواهد بود.

مقایسه لیفت باسن برزیلی با پروتز باسنی

مزیت اصلی جراحی لیفت باسن برزیلی افزایش سایز باسن بدون نیاز به هرگونه پروتز است. در شرایطی که عمل توسط جراح پلاستیک انجام شود که به طور خاص برای انجام این عمل آموزش دیده باشد و در مراکز معتبر نسبت به انجام جراحی اقدام می­کند، ریسک ایجاد عوارض کمتر است و نتایج کار جراح از لحاظ شکل ظاهری و تکنیکال به طور قابل ملاحظه­ای برای بیمار طبیعی­تر است.

با این حال، اگر شما بیش از اندازه لاغر باشید و ذخیره چربی کافی برای برداشت در بدن شما وجود نداشته باشد، استفاده از پروتز باسنی تنها راه شما برای رسیدن به افزایش سایز مطلوب است. کاشت­های باسنی برای بسیاری از بیماران به عنوان یک گزینه مناسب مطرح هستند. با این حال، آگاهی از ریسک بیشتر استفاده از پروتز ها (شامل انقباض کپسولی و احتمال بالاتر ایجاد عفونت) بسیار مهم است. میزان طبیعی بودن احساس و شکل ظاهری فرد در حالت استفاده از پروتزها باسنی کمتر از حالتی است که عمل لیفت باسن برزیلی با مهارت انجام شده باشد.

انتخاب جراح پلاستیک

جراحی لیفت باسن برزیلی روش پیچیده­ای است که علاوه­بر داشتن تجربه و گذراندن دوره­های آموزشی متعدد در زمینه تکنیک­های انتقال چربی به حس زیبایی شناختی پزشک نیز وابسته است. توجه داشته باشید که همه پزشکانی که عمل جراحی زیبایی انجام می­دهند، این مهارت را در دوره آموزش حرفه­ای خود کسب نکرده­اند. بنابراین، پیش از انتخاب جراح لیفت باسن برزیلی تحقیقات لازم را به عمل آورید.

هنگام مشورت با جراحان زیبایی ازآن­ها در مورد تعداد عمل­های لیفت باسن برزیلی که انجام داده­اند، سوأل کنید. حتما عکس­های قبل و بعد از عمل بیماران قبلی را ببینید. این امر در قضاوت در مورد سبک زیبایی شناسی جراح به شما کمک می­کند.

دیپلمات­های هیئت جراحی زیبایی ایالات متحده به طور خاص در زمینه جراحی زیبایی آموزش دیده و تجربه کسب کرده­اند و عمل جراحی را در یک مرکز جراحی معتبر انجام می­دهند. افزون بر این، بسیاری از جراحان ABCS آموزش­های بیشتری در زمینه پیوند چربی و روش­های لیفت باسن برزیلی فرا گرفته­اند. راهنمای ما در یافتن نزدیک­ترین پزشک این گروه به شما کمک کند.

عوامل مؤثر بر جراحی لیفت باسن برزیلی کدامند؟

لیفت باسن برزیلی شامل سه مرحله اصلی است:

 1. خارج کردن چربی به روش لیپوساکشن از شکم ، پهلو ، پشت ، داخل یا خارج ران
 2. فراوری چربی استخراجی و آماده­سازی آن برای انتقال
 3. تزریق چربی به نواحی خاص باسن توسط جراح زیبایی به منظور افزایش حجم و بهبود شکل آن

معمولا جراحی به شیوه سرپایی، با استفاده از بیهوشی عمومی یا خواب مصنوعی و بی حسی موضعی انجام می­شود. قرار نگرفتن بخشی از چربی تزریقی در محل جدید خود امری رایج است. یک جراح زیبایی مجرب این موضوع را مد نظر دارد و از ابتدا مقدار چربی بیشتری نسبت به مقدار چربی مورد نیاز در باسن تزریق می­کند تا حصول نزدیک­ترین نتیجه را به نتیجه مطلوب شما تضمین کند.

دوره بهبودی شما پس از لیفت باسن برزیلی

جراحی در ناحیه باسن نیازمند مراقبت­های ویژه در طول دوره بهبود است. اگرچه معمولا شدت درد زیاد نیست و به سادگی از طریق داروهای مسکن کنترل می­شود، به مدت دو هفته از زمان انجام عمل لیفت باسن برزیلی مجاز به نشستن یا خوابیدن مستقیم روی باسن خود نیستید.

در این مدت، باید روی شکم یا پلو بخوابید و برای انجام کلیه فعالیت­ها به جز استفاده از سرویس بهداشتی به همین شیوه عمل کنید یا بایستید. پس از بهبودی، پزشک جراح زیبایی شما به شما اجازه خواهد داد که به شیوه اصلاح شده و با استفاده از صندلی­های «حلقوی» یا قرار دادن یک بالش زیر ران­های خود بنشینید تا از وارد شدن فشار به باسن جلوگیری شود. انجام فعالیت­های نشستنی نرمال نیز معمولا پس از گذشت 8 هفته یا بیشتر مجاز خواهد بود.

با پیروی از دستورات پزشک جراح زیبایی خود قادر خواهید بود ظرف مدت یک هفته پس از جراحی به انجام فعالیت­های سبک روزانه و ظرف 10 تا 14 روز به کار خود برگردید.

زندگی پس از جراحی لیفت باسن برزیلی

نتایج لیفت باسن برزیلی تا سال­ها ماندگار هستند. سلول­های چربی که با عمل لیپوساکشن برداشته شده­اند به آن ناحیه برنمی­گردند و سلول­های چربی که به باسن منتقل شده­اند، سال­ها در آن محل باقی می­مانند. با این حال، نوسانات وزنی شدید می­تواند بر نتایج شما تأثیر بگذارد؛ بنابراین، برای حفظ نتایج و ظاهر خود به بهترین شکل وزن خود را ثابت نگهدارید.

معمولا نتایجی که ظرف مدت 6 ماه از زمان جراحی (پس از رفع تورم و بهبودی کامل) به دست می­آیند، نتایج نهایی هستند. در این زمان، تأثیر باسن منحنی­تر و بهبود شکل بدن شما در ناحیه اندام­های تحتانی در ظاهر شما و تناسب لباس­هایتان مشهود خواهد بود.

عمل لیفت باسن برزیلی (در صورت انجام شدن توسط یک جراح پلاستیک خبره) به لحاظ دوام نتایج خود رویکردی شایسته تقدیر است. بهترین راه برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه ملاقات یک جراح پلاستیک دارای گواهی نامه از انجمن و مشاوره با ایشان است.